Брайън Мей, солокитарист на британската рокгрупа „Куин“, разкри в сряда, че миналата седмица е получил „лек инсулт“, заради който временно е загубил контрол над ръката си, съобщава АП.
С прожекция на италианския филм „Все още има утре” във Варна бе открито 32-рото издание на Международния фестивал „Любовта е лудост“.
Черно-бялата лента на Паола Кортелези има награди „Давид на Донатело“ за най-добър филм, режисура, оригинален сценарий и главна женска роля и получи много аплодисменти в залата на Фестивалния и конгресен център (ФКЦ). Тя участва и в конкурсната програма, която съдържа 12 заглавия.
Старт на фестивала дадоха кметът на Варна Благомир Коцев, областният управител проф. Андрияна Андреева и директорът на Националния дворец на културата (НДК) Андрияна Татарова.
Това е чудесен фестивал, който Варна поддържа като традиция и ще продължаваме да го надграждаме, каза Коцев.
Това е маратон на филмовото изкуство, каза проф. Андреева и пожела всеки зрител да преживее мигове на щастие и да усет
Диана Дафова ще представи пред публиката в Хасково за първи път авторския си спектакъл „Танцът Живот“ по повод 1 ноември – Ден на народните будители, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация
В музикално-театралния спектакъл „Танцът Живот“ изпълнителката се превъплъщава в седем роли роли с 3D изображение на личен аватар. Певицата има изпълнения на 17 езика.
Едноименната й песен "Танцът Живот" е създадена в творческо сътрудничество с популярния италиански музикант Енрико Сантакатерина, допълват организаторите на събитието, което ще се проведе на 30 октомври, на сцената на Драматично – куклен театър „Иван Димов“ в областния град. Режисьор на спектакъла е Борис Радев, по хореографията е работила Боряна Сечанова, а Чавдар Варийски – по 3D и видео постпродукция. Костюмите са дело на Гергана Апостолова.
Това са неща около селото, в което работя и живея от 25 години... Обикновени пейзажи от Северна България.
Така художникът Милко Божков описа картините от най-новата си изложба живопис, която бе открита в бургаската галерия "Пролет".
Местата, които го заобикалят и изпълват творбите му, преминават и през сърцето му, казва той. "Мисля, че един художник трябва да рисува онова, което е преминало през сърцето му не само като хрумване, но и като преживяване. А тези места са ми най-близки", заяви художникът.
"За мен е закон да рисувам онова, което искам, а не да се съобразявам с публиката, защото, съобразявайки се с публиката, идва един момент, в който не усещаш, че си преминал границата и си се превърнал в някой, даже в никой, а си изгубил и себе си", коментира още Милко Божков.
Според него по този начин публиката също губи един художник.
Не бива да се подценяват фестивалите като платформа за разпространение на филмовите продукции. Това мнение изрази в интервю продуцентката Веселка Кирякова, която представи няколко филма на 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна.
„Фестивалното кино се таргетира като елитарно и нишово с малко зрители, но според мен не е така. Едно заглавие обикновено има по няколко прожекции пред пълни зали и това са зрители, които не бива да се пренебрегват. По цял свят фестивалите генерират много публика и е важно да участваме. Винаги салоните са пълни не само с професионалисти, а и с местни хора“, коментира тя.
По думите й България е много малък пазар за разпространение на пълнометражните игрални продукции на голям екран, особено за артпроектите и е трудно да се достигне до широк кръг публика, въпреки че вече има дистриб
Латино музиката завладя света през последните няколко години. В платформи като Спотифай и Епъл Мюзик броят на слушателите се покачи стремглаво, превръщайки я в най-бързо развиващия се стрийминг жанр в САЩ.
Тази година наградите "Грами" за латино музика отбелязват своята 25-годишнина и по този повод се завръщат в Маями, предаде Асошиейтед прес.
Отличията, присъждани от Латиноамериканската звукозаписна академия, работят за признаване и популяризиране на латиноамериканската музика в световен мащаб. Тази година академията пренася звездното си тържество в Маями - сърцето на латиноамериканската култура в САЩ, където е и нейната централа.
Годишните награди "Грами" за латино музика ще бъдат раздадени на 14 ноември в центъра "Касея" в Маями.
За втора поредна година с най-много номинации за отличията е продуцентът и автор на песни Едгар Барера, известен с р
77-годишният Мей обясни във видеоклип на своя уебсайт, че се чувства „добре“, но е посъветван да не шофира, да не лети и да не извършва дейности, които повишават сърдечния му ритъм твърде много.
„Тук съм, за да ви съобщя най-напред една добра новина - мисля, че добрата новина е, че мога да свиря на китара след събитията от последните няколко дни“, споделя той в клипа и допълва: „И казвам това, защото имаше известни съмнения заради онази малка здравословна издънка, за която споменах, че се случи преди около седмица, за която казаха, че е лек инсулт и тогава внезапно и неочаквано изгубих контрол над ръката си.“
Мей каза, че преживяването е било „малко страшно“, но похвали „фантастичните грижи“, които е получил от местната болница в Съри, югозападно от Лондон.
„Наистина не искам съчувствие“, казва той и допълва: „Моля ви, не го правете, защото това ще задръсти пощенската ми кутия, а аз мразя това!“
Мей и Роджър Тейлър, барабанистът на „Куин“, продължават да изнасят концерти след смъртта на фронтмена на групата Фреди Меркюри през 1991 г.
Парижката катедрала "Нотр Дам" ще бъде достъпна за посетители от 8 декември тази година, но само с предварителни резервации, групите ще трябва да почакат до февруари следващата година, съобщи АФП, като се позова на интервю на мениджъра за връзки с обществеността на катедралата пред местно издание.
Първата служба за откриване на реконструираната катедрала е насрочена за 7 декември, а на следващата сутрин ще бъде отслужена първата празнична литургия в храма-шедьовър на готическото изкуство, поразен от пожар на 15 април 2019 г.
От 8 декември катедралата ще е отворена за всички индивидуални посетители, каза Сибил Белами-Браун. Входът "ще е безплатен, разбира се", с изключение на музея в катедралата, който е със специален статут. Посещенията обаче ще трябва да бъдат запазени на уебсайт. "Резервацията ще е лесна, достъпна два дни предварително и ще гарантира точен час на вли
С премиера на спектакъла “Масло от кипарис”, който за първи път се представя на театрална сцена, Драматичен театър „Гео Милев“ открива новия си творчески сезон. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, представена от културната институция.
Постановката ще бъде представена пред публика утре, 10 октомври, на сцената на Културен център „Стара Загора“.
Автор и режисьор на спектакъла е Орлин Дяков.
„Ще разкажем една история за това, че не трябва да забравяме мечтите си, че голямата, истинска и единствена любов е някъде там, зад ъгъла, и не се интересува от годините, от мястото и от миналото. Ще я разкажат един полицай, който е искал да стане балетист, една счетоводителка, която е мечтала за големите оперни сцени, един мъж, който най-накрая среща любовта, едно момче, което вместо лекар е станало търговец, една жена
Рядък 37-каратов квадратен смарагд (изумруд), монтиран върху брошка от "Картие" за Ага Хан, беше продаден за 8 859 865 на търг на "Кристис" в Женева, поставяйки рекорд за този вид скъпоценен камък, предаде АФП.
Брошката, украсена с 20 диаманта с шлифовка маркиз, поръчана от принца на "Картие" през 1960 г. за подарък на съпругата му Нина Дайър, отне световната титла от бижу на "Булгари", което я държеше от 2011 г.
Въпросното бижу, което подобно на това на "Картие" може да се носи и като висулка, е годежен подарък от Ричард Бъртън за Елизабет Тейлър. Тогава за 23,44-каратовия смарагд, също украсен с диаманти, бяха платени 6 578 500 долара на търг на "Кристис" в Ню Йорк по време на продажбата на част от легендарната колекция от бижута на една от най-големите холивудски звезди. Брошката, продадена на търга в Женева, вече е била част от
Британският супермодел Наоми Кембъл получи забрана да бъде попечител на благотворителна организация в Англия и Уелс за срок от пет години, съобщава АП.
Това се случи, след като в четвъртък бе установено, че благотворителната организация за борба с бедността, основана от нея преди почти две десетилетия, е била „лошо управлявана“ и е имала „неадекватно финансово управление“.
След тригодишно разследване на финансовата дейност на Fashion for Relief Комисията по благотворителността, която регистрира и регулира благотворителните организации в Англия и Уелс, обяви, че е открила „множество случаи на неправомерно поведение и/или лошо управление“ и че само 8,5% от общите разходи на благотворителната организация са отишли за безвъзмездни средства за шестгодишен период от 2016 г. насам.
Например, Комисията установи, че средства за благотвор
Актьорите Пламена Гетова и Ириней Константинов участват в дебютния късометражен игрален филм на Емил Спахийски - „Денят, в който тя ще се роди“.
Снимките на продукцията се състояха в София и Искрец и приключиха преди дни, съобщиха от екипа на продукцията.
Филмът е финансиран от Националния филмов център и е по едноименния разказ на Йорданка Белева.
„Темата е брутална, защото е социална и е посветена на хората, белязани с проклятието на деменцията и сложните им отношения с близките... Но филмът е за любовта, която ни спасява в бедствията на живота“, посочват от екипа.
Сценаристи са журналистът Емил Спахийски и румънският режисьор Богдан Мурешану, чийто последен филм „Новата година, която така и не дойде" е избран за състезателната секция „Хоризонти" на Международния филмов фестивал във Венеция.